17. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

- 16 września 2018 -

1. Dotarła do nas wiadomość o chorobie Księdza Prałata Stanisława Pawlaczka, który w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Serdecznie prosimy wszystkich o modlitwę w jego intencji.

2. W naszym duszpasterstwie trwają zapisy dzieci na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej (do końca września). Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej duszpasterstwa.

3. W nowym roku duszpasterskim zapraszamy do służby liturgicznej przy ołtarzu kandydatów na ministrantów.  To zaproszenie skierowane jest tak do studentów jak i małżonków czy młodszych chłopców ze szkoły podstawowej.

Całodzienne jednodniowe warsztaty przygotowujące kandydatów będą miały miejsce w kościele NMP na Piasku w sobotę 20 października od godz. 9-tej. Prosimy zgłaszać się po mszach w zakrystii.

*  *  *

ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO I MSZA W INTENCJI CZŁONKÓW RÓŻY św. GABRIELA ARCHANIOŁA

7 października 2018, godz. 18.00

4 listopada 2018, godz. 18.00

2 grudnia 2018, godz. 18.00

Papieskie Intencje Modlitewne

Wrzesień 2019
Intencja powszechna: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Październik 2018
Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby konsekrowane rozbudziły zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

Listopad 2018
Intencja powszechna: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.

Grudzień 2018
Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, właściwy dla dialogu z kulturami.

Styczeń 2019

Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.

Luty 2019

O wspaniałomyślne przyjęcie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy.

Marzec  2019

Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane.

Kwiecień  2019

Za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.

Maj  2019

Aby Kościół w Afryce poprzez zaangażowanie swoich członków był zaczynem jedności pomiędzy narodami, a także znakiem nadziei dla tego kontynentu.

Czerwiec  2019

Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.

Lipiec  2019

Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa.

Sierpień  2019

Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”.

Wrzesień  2019

Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

Październik  2019

Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

Listopad  2019

Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania.

Grudzień  2019

Aby każdy kraj podjął konieczne działania, by zadbać o przyszłość dzieci, szczególnie tych, które cierpią.